Obłęd Reform. Wyprzedaż Polski

Kazimierz Z. Poznański doktoryzował się na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1980 r. przebywa w USA. Autor jest jednym z najwybitniejszych amerykańskich ekonomistów zajmujących sie Europa Wschodnią. Jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seatle. Jest autorem m.in. Technologia i konkurencja: blok sowiecki w gospodarce światowej (Berkeley 1987); Przewlekła transformacja:zmiany instytucjonalne a wzrost gospodarczy w Polsce 1970-1994 (Cambridge University Press 1997). W 2001 r. w Polsce ukazała sie jego głosna książka Wielki przekręt. Klęska polskich reform.

Cena: 14.99CAD plus koszt wysyłki*

Uncrowned Eagles (Niekoronowane Orły)

Jest to powieść o życiu w Polsce w dobie przełomu 1978-1981, ale losy niektórych bohaterów sięgają znacznie dalej w historię Polski. Powieść opisuje fenomen „Solidarności” z punktu widzenia młodego inteligenta, szeregowego członka Związku., który tuż przed Stanem Wojennym emigruje do Kanady. Akcja kończy się 13-stego grudnia, 1981 opisem zdarzeń po obu stronach Atlantyku. Powieść została napisana po angielsku przez Polaka w latach 1982-1984, natomiast głównym edytorem była młoda Kanadyjka Adrienne Scott, zafascynowana polską walką o wolność i sprawiedliwość. Powieść stanowi niemalże fotograficzny zapis wydarzeń z bogatym tłem emocjonalnym. Opisuje ona tę „Solidarność”, w której każdy odnajdywał drogie mu ideały i która bezpowrotnie odeszła po Stanie Wojennym, a już na pewno po obradach „Okrągłego Stołu”

Cena: 14.50CAD plus koszt wysyłki*

Zamówienia oraz zapytania o koszty przesyłki prosimy kierować do zkopc549@rogers.com lub pod numer telefonu Redakcji (416) 259-4353.